fenomaramaaperaamo24 fenomaramaaperaamo24
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

You are purchasing a loaf of bread for $2.16, a box of cereal for $3.25, and 2 cans of soup for $.42 each. Write an expression to find the total cost. Then evaluate your expression.​

Respuesta :

grantboone03
grantboone03 grantboone03
  • 11-02-2020

Answer:

just add them all together

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which religion is janaja related to​
What is the remainder when 62,710 is decided by 541
nick was scuba diving at -32 1/2 feet if he descends another 8 3/5 feet what is his location ?
A two year old client experiencing an anaphylactic reaction and respiratory distress with laryngeal spasms is being prepared for an endotracheal tube (ETT) plac
Calculus! The volume of a substance, A, measured in cubic centimeters increases according to the exponential growth model dA/dt = 0.3A, where t is measured in h
Find the value of x for which the lines a and bare parallel.
when a laptop is sold then there is loss of one sixth .then find loss percentage​
Please help! I have no idea what to put
Examples for the word Dystopia
1. The weight, wky, of a bag of sand is given as 5.6 kg correct to 1 decimal place. Find the range of values in which the actual weight lies.