lukelaw1808 lukelaw1808
  • 11-02-2020
  • Mathematics
contestada

Amanda paid $4.95 for 1 pound of jellybeans how much would she pay for 12 pounds

Respuesta :

kris1005
kris1005 kris1005
  • 11-02-2020
She would pay $59.4. You multiply $4.95 by 12
Answer Link
amiehenson
amiehenson amiehenson
  • 11-02-2020

Answer:

$4.95 × 12 =59.40

Step-by-step explanation:

You multiply 4.95 ×12 which equals 59.40

Answer Link

Otras preguntas

It will be -12 tonight. The weatherman predicts it will be 25 warmer by noon tomorrow. What will the temperature be by tomorrow noon?
On a morning of a day when the sun will pass directly​ overhead, the shadow of a 60​-ft building on level ground is 25 ft long. At the moment in​ question, the
A certain species of grasshopper can have red stripes, yellow stripes, or red and yellow stripes. An RR grasshopper has red stripes, an YY grasshopper has yello
What was the new name given to the New Deal program designed to employ artists
True or false? True/False : The conversion of substrate A into substrate B by a specific enzymatic pathway requires that each enzymatic reaction within that pat
a honey bee has a wing that can beat 250 times per second. at this rate how many beats are recorded in a minute?
the two copies or forms of a gene for one trait are called
4/5 , 0.66 , 0.86 , 84% least to greatest
Can u help me step by step need to fill in the blanks
In what year were graphical user interfaces (GUIs) pioneered? A. 1974 B. 1950 C. 1999 D. 2009