melissaflsk melissaflsk
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

An exercise class cost $9.00 per class. Seven students are planning to take 12 classes. How much will the students pay in all?

Respuesta :

kyemoorr kyemoorr
  • 10-11-2020

Answer:

108 dollars

Step-by-step explanation:

just multiply the numbers together

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 10-11-2020

Answer:

108 rp

Step-by-step explanation:

one class cost 9

9×12=108

Answer Link

Otras preguntas

Which situation is an example of external conflict? A village king must determine which daughter is most worthy of running the kingdom after his death. B. A bo
is it true that the 6 in 26.495 is 10 times the value of the 6 in 17.64
How was the Lend-Lease program a significant departure from the policy of neutrality? It gave American convoys permission to attack any German ship that fires f
If you were to drive from the United States to South America, this is the first South American nation you would enter. What is this nation?
Andrew Carnegie seemed to be in favor of taxing large estates heavily at death. True or false?
Which Internet connection speed is fastest? A. 1,024 bps B. 1.5 Mbps C. 400 Kbps D. 1,048,576 bps
how do you estimate the sum of 36795 and 14467
In a nation-state, what role does shared religion play?
Writing that is entirely based on fact and that shows rather than tells is: nonfiction fiction creative nonfiction science fiction
3u = 14 - 4u what number is the variable?