lunerthemoon lunerthemoon
  • 10-12-2020
  • Mathematics
contestada

Maranda earns $42 in three hours Jabrill earn $78 in six hours which worker earns more per hour

Respuesta :

monkeymel
monkeymel monkeymel
  • 10-12-2020

Answer:

jabrill

Step-by-step explanation:

42 dived by 3 = 14

78 dived by 4=13

Answer Link

Otras preguntas

∛⊄∅Δ≡≡≡ωωω↓∵∅∩[tex]x^{2} x^{2} x^{2} \sqrt{x} \neq \neq \neq \int\limits^a_b {x} \, dx \leq \\ \geq \neq \neq \pi[/tex]????????? anyeong heplyeo meya withay equ
Is this right yes or no?​
How does conservation help to reduce air pollution? A. Saving water means that less runoff water will carry pesticides into waterways and into the air through e
$1,451.02 _____ $1,541.02
A 3-quart container of disinfectant costs $11.76. What is the price per cup?
HELP HAHA PLS GRADES ARE DUE TODAY
Wich of the following is equivalent to 36+8
What would be the elevation of a remote control helicopter starts 15 meters above the ground and changes by -6?
Question down below...
_____ paredes de _____ dormitorios son de colores diferentes. Your answer: la, las las, los los, una