unknownsaphire unknownsaphire
  • 10-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jamal spent $6.75 on wire. Wire costs $0.45 per foot. How many feet of wire did Jamal buy?

Respuesta :

kimberleejlane kimberleejlane
  • 10-03-2021

Answer:

15

Step-by-step explanation:

Answer Link
hanrha068 hanrha068
  • 10-03-2021

Answer:15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Among the products of glycolysis, which compounds contain energy that can be used by other biological reactions?
what is most challenging for developing countries?
What is a green moray eels genus?
What are the structures and functions of single-celled organisms that carry out all of the basic functions of life.
the executive directors oversee the operational side of the organization, manage the budget, and secure more ------------???? A. funding B. front line w
Plz solve . 3+ x > -9
Find the mid point of the straight line joining the two given points (-9, 13 and (4, -7)
Sending text messages of sexual nature is considered?
a paragraph that Discuss the actions you can take to fix the injustice.
Who does the national campaign for jobs and income support represent?