isabellaubly isabellaubly
  • 10-10-2022
  • Mathematics
contestada

9. 5 apples and 3 pears costs 8p more than 3 apples and 5 pears. How much more expensive is an
apple than a pear?
A: 1p
E: 5p
B: 2p
F: 6p
C: 3p
G: 7p
D: 4p
H: 8p

Respuesta :

Otras preguntas

how does your self realization affect your family ​?
Write down the different types of resources and how they affect the development process.​
Please Heeelp!! Predict the reactants of this chemical reaction. That is, fill in the left side of the chemical equation. Be sure the equation you submit is bal
el mango es dulce es cualitativa o cuantitativa​
What are three factors that make Latin Amerlca a single cultural reglon? ​
How would u model 3(2x - 4)?
) Mr. Rivera is making a healthy dessert for his nephew who has diabetes. He wants to choose the recipe with the least amount of sugar per serving. Apple crisp
With respect to computer hardware, what is a major difference between Mac OS and Windows or Linux?
1/3(2x-57)+1/3(6-x)=-4 Solve for x
What is the correct form of the verb SER or ESTAR according with the sentence __________las cuatros de ls tarde