cnadrchal28 cnadrchal28
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A box of cereal contains 24 ounces.
It costs $5.52. What is the cost, to the nearest cent,
of the cereal per ounce?
A $0.23
B $2.35
Write and solve an expression.
C $4.26
D $28.89

Respuesta :

Otras preguntas

WINTER FTC Walter couldn't believe the wondrous winter wonderland before him A. Metaphor B.alliteration C.hyperbole
Solve the equation by finding the common multiple. (3 points) two thirds minus four sevenths plus fifteen twenty ones equals blank seventeen twenty ones thirtee
Let f(x) = -5x-1 and g(x)=x2 + 5. = X Find (f o g)(-2).
does cellular respiration requires nutrients or glucose?​
The birthday of the world
What do we call the tiny openings in a leaf that allow things in and out of the leaf? A. chlorophyll B. Stomata C. veins D. blades
A newspaper and a magazine cost N220 together.the newspaper costs N140 less than the magazine find cost of each
In a short paragraph, Compare Hinduism and Buddhism , give at list 2 similarities and at least 2 differences
The measure of KJL= ?°. The measure of NJM= ?°. The measure of MJL= ?°.
what causes differences in density of ocean water?​