daendega1309 daendega1309
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

Diariamente una empresa gasta $9,785 pesos en 12 empleados. ¿Cuánto le cuesta el consumo de agua para 6 trabajadores durante 18 días?

Respuesta :

Otras preguntas

In which sentence is the underlined infinitive or infinitive phrase functioning as a direct object? A. To run in a marathon is hard work. B. After all that exer
Perform the indicated operation. (4g 2 - 9) ÷ (2g - 3)
ross and 5 of his friend are going kayaking they rented 6 kayaks for 420. then they bought food for all 6 people which cost 144. if all 6 people shared the cost
Select the correct, essential main clause of the sentence. We will meet at the Shakin' Diner after the football game for a late dinner. The main clause is _____
A recipe for a batch of 3 dozen chocolate chip cookies calls for 3 cups of flour 1 cup of sugar and 2 cups of chocolate chips. How much of eat ingredient should
A reaction of 1 liter of chlorine gas (cl2) with 3 liters of fluorine gas (f2) yields 2 liters of a gaseous product. all gas volumes are at the same temperature
Julio: me dijo que fue a la __________ la semana pasada y que vio a josé antonio con una chica muy guapa.
What width slit will produce a central maximum that is 3.00 cm wide on a screen 1.80 m from the slit?
geralmente,que visao a respeito da relaçao entre as mulheres e o consumo circula na sociedade?
Which kind of psychologist would be consulted in jury selection and witness preparation?