602437
602437 602437
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

A 5oz jar of jam costs $2.50. How much is the unit price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

Why is oxygen a molecule but not a compound? A) It only contains atoms of single elements B) It contains atoms from different elements C) Oxygen can''t form com
this is the 2nd problem
What is the LCD of 3/10 and -4/15??
How can we use rocks to determine how an area used to look in the past?
what is 0.03703703703 as a fraction
susie mows a rectangular yard with an area of 72 square meters. the yard is 6 meters wide. what is the perimeter of the yards susie mows?
how does a sperm cell join egg cell
Which example best shows the contribution of African American troops during the Civil War? a)the First Battle of Bull Run b)the Second Battle of Bull Run c)the
is 8/10 equivalent to 4/5
(x^4 -7x^3 +16x^2)-(7x^2 - 2x^4)