Brendangrigley2768 Brendangrigley2768
  • 11-10-2022
  • Business
contestada

fixed manufacturing costs are $55 per unit, and variable manufacturing costs are $140 per unit. production was 75,000 units, while sales were 64,000 units.

Respuesta :

Otras preguntas

Determine whether the figure shown below is a convex polygon a concave polygon or not a polygon
Which one of the following statements is true? Select the best answer. A. A tourniquet is to be tightened until the bright red bleeding has stopped. B. A tour
why did the first peopls come to the americas?
Why are logical fallacies problematic in an argument? because if the argument is emotional it cannot be valid because if the evidence is faulty then the claim m
NEED ANSWER ASAP when might be necessary to take away individual rights and put the interest of society and safety first? (its for criminal justice)
where does your socks disappear
Geometry math question no Guessing and Please show work
During dance practice, Sasha drank 21⁄2 pints of water, and on the way home she drank 1⁄2 cup of water. How much water did she drink in total?
What's the term for someone who supported Great Britain in the war?
can you please answer if you know it? Thank you soooo much!!!!