brendashrek brendashrek
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

A cookbook originally cost $13.00. Yesterday, Marta bought it at 40% off.
How much was deducted from the original price?

Respuesta :

Otras preguntas

What factors influence how a person votes in an election?
Which idea did most of the Founding Fathers, despite their differences, agree with?
I don't understand the functions of a polynomial function?
An insect eats a leaf.     Explain how the insect depends on the sun for energy.
What is 3/49 simplified?
What is the zero function of f(x)=x+10
Simplify the expression: -|1-4|
Why did some americans support civil service reform
a car travels 83 7/10 miles on 2 1/4 gallons of fuel. which is the best estimate of the car travels on one gallon of fuel
The cost of 3 scarves is $26.25 what is the unit price?