aleenamin2011 aleenamin2011
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

Nine lemons cost $4.
Use the table to determine how many lemons can be bought for $20
Lemons 9 18 27 36 ?
Cost $4 $8 $12 $16 $20

Respuesta :

Otras preguntas

If the volume of a cube is 27 cubic meters, find the surface area of the cube
Explain why sedimentary rocks are found as a veneer covering large areas of the continental igneous rocks
Round 1.0649 to the nearest thousandth
Gina charges $28 for 3 hours of lessons. Hector charges $18 for 2 hours of lessons. Who offers a better deal????
How do I write n+5n= 12c-c= and -4j-1-4j+6= in simplest form?
An engineer in India (standard household voltage = 220 volts) is designing a transformer for use on her upcoming trip to Canada (standard household voltage = 12
A force of 200 N is required to keep an object sliding at a constant speed of 2 m/s across a rough floor. How much power is being expended to maintain this moti
compare and contrast the various adaptations of aquatic and desert plants?
which is bigger 20 kilograms or 2,000 grams
How do I solve x-y=11 2x+y=19