Kapow04
Kapow04 Kapow04
  • 10-11-2022
  • Mathematics
contestada

An 8-cup container of window cleaner costs $6.00. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

if f(x)=x^2+3x+5, what is f(3+h) A.(x^2+3x+5)(3+h) B.h^2+9h+23 C.(3+h)^2+8+h D.h^2+h+23
149 is 47% of what number?
Why did the following change occur ? The snow that covered the ground all winter began to melt,temperature rose, and flowers started to bloom. a) days became sh
Minerals come from organic materials. true or false
Will upvote Is the sentence compound, or is it simple with a compound verb? Jenny prepared fruit salad and baked muffins for the visitors. A. simple sentence
PLEASE I HAVE A F IN CLASs 1) which of the following is a reason explaining why prison populations have increased dramatically? A) Many prisons have closed down
which option best describes meter?
Joey had $254 to spend at the video games store. He was able to buy 9 video games and had $29 left. How much did each game cost?
a computer monitor is regularly priced at $320 during a two day sale the price decreased to $240 which of the following is the percentage decrease of the monito
What does the term account mean?