christianamd christianamd
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

Clair is at the candy store buying treats. She buys 7
kilograms of candy for $14.00.
What is the unit rate for the candy in kilogram

Clair is at the candy store buying treats She buys 7 kilograms of candy for 1400 What is the unit rate for the candy in kilogram class=

Respuesta :

Otras preguntas

55.04 is 43% of what number
by granting amnesty to americans who had evaded the draft presidwnt carter hoped to
-2(a-8)+6a=36 what's the value of a A=
Which lines from the text best support this theme?
Why did world powers try to appease or ignore Germany's and Japan's expansionist policies at first?
describe "no-man's land"
how did the slogan "Asia for the Asiatics" differ from the reality?
Which mountain is sacred to Australian Aborigines
15 cm equals how many mm
In the 1920s and 1930s, the Japanese invaded surrounding territories MAINLY because