michellepuangco michellepuangco
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A grocer mixes two kinds of n ur s. One kind costs $5.00/kg and the other $5.80/kg. How many kilograms of each type are needed to make 40kg of a blend worth $5.50/kg?

Respuesta :

Otras preguntas

?the gas tank in a hybrid car can hold 12 gallons of gas. If the car can go 228 miles without having to refuel, how many miles per gallon does the car get?
BIOLOGY QUESTIONS WIll give points :D THank you! 1
name the following compound HClO
There are 92 students in the third and fourth grade is a Johnsonville Elementary of these 47 RE fourth grade writing equation to find how many third-graders whe
is relation to t a function? is the inverse of relation t a function?
What is the answer of equation 9x(30+7)=(9x30)+(9x7)
When the sentence best describes mass movement
99 POINTS <3 THE BYZANTINES reporting, not giving points to the fake answers :))) Question 1 (Multiple Choice Worth 5 points) Who was John of Damascus? He w
What is the vertex of the graph of y = x^2 + 4x?
Why does Emerson criticize schools as bureaucratic institutions in his essay, "education"?