almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

a 2 qaurt bucket of paint costs $20.32. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Help Use the Distributive Property and simplify the expression. 4 + 2(3x – 1) + 9 A. 5x + 14 B. 6x + 11 C. 3x + 14 D. 6x + 15
A collector has 120 movies posters and 100 band posters. She wants to sell movie posters but still have her poster collection maintain the same ratio of 120: 10
Which of the following marked the end of the Spanish-American War? A)the Treaty of Paris B)the Roosevelt Corollary C)the Treaty of Portsmouth D)the Gentleman’s
Use a ratio to compare the values. Simplify the ratio. 5 m to 100 cm A. 1 : 20 B. 20 : 1 C. 5 : 1 D. 1 : 5
What other food you think may be able to conduct electric current
Use each pair of vocabulary words in a single sentence. I don't know how to
which of the following is not a characteristic that geologists use to identify minerals? A. Streak B. Fracture C. Softness D. Color
How does one recognize the highest occupied energy level??
What is the slope of the line? y= -5x - 9 slope = ______ fill in the blank
which statement best describes an igneous intrusion? A. Magma explodes to the surface and forms a smooth outer layer of rock. B. Igneous intrusion for when ice