almoosh almoosh
  • 12-11-2022
  • Mathematics
contestada

A 3 gallon bucket of paint costs $116.64. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the slope of this line whose equation is y=1/6x-1/2
What is the puritan revolution?
who were the real rulers of sparta?
Use elimination to solve this system of equations. X-4y=-11 and 5x-7y=-10
Solve this proportion 10/8=n/10
what does spit mean in colonial times
Explain why ionic compounds are formed when a metal bonds with a nonmetal but covalent compounds are formed when two nonmetals bond.
How is 0.00025 written in scientific notation
Mr.smog just bought a big-screen tv set. The screen is 48 in. wide and 27 in. high. Find the lenghth of its diagonal
marty ate 4/6 of his pizza and luis ate 5/6 of his pizza. marty ate more pizza than luis. how is that possible?