king711082702 king711082702
  • 10-12-2022
  • Mathematics
contestada

Rite aid sells a 40 ounce jar of peanut butter for $11.29 what is the unit cost?

Respuesta :

Otras preguntas

NEED HELP ASAP Which of the following is most likely the result of an organism having lipids in its body? A. Birds migrate south for the winter. B. Pengui
can 166/100 be simplified
The Athenian ruler who is credited with establishing the democratic system of government is ____. a. Cleisthenes c. Peisistratus b. Helot d. Solon
Gerard has $30 to spend on lunches this month. Lunch costs him $1.50 each day. After Gerard buys lunch for 8 days, which statement is true?
Exercise provides a healthy outlet for feelings, which helps improve __________.
A composition that consists of a thesis supported with examples is called process analysis. a. True b. False
Which phrases in this excerpt from act III, scene I, of Hamlet show Shakespeare's use of similes?If thou dost marry, I'll give thee this plague for thy dowry. B
What was an important result of the Union victory at Vicksburg
Why is a liquid able to flow?
what is the definiton of punt