20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

3-quart carton of milk costs $4.92. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

I'm in 8th grade and I have no idea what positive-negative square roots are! We have a test soon and I need someone to explain to me what they are
What is greater pie of 22/7
What are the uses of  lemons? :)
Please Graph 4x + 6y = 12 step by step
City Hoppa run two buses starting from the same bus stop. One has a route of 25 minutes. & the other has a route of 55 minutes.Both buses leave the bus stop
How to write 5.104 in word form
An aluminum engine block has a volume of 4.77 L and a mass of 12.88 kg. what is the density of the aluminum in grams per cubic centimeter
What is the gcf of 30,45,75
A peregrine falcon can fly 322 kilometers per hour how many meters per hour can the falcon flyI know the answer is 322,000- but how do I write it out to explain
How do fungi benefit from being able to reproduce both asexually and sexually?