20140752 20140752
  • 11-12-2022
  • Mathematics
contestada

4 tons of fertilizer cost $7,440.00. What is the price per pound?

Respuesta :

Otras preguntas

Sam traveled 3/4 of a journey by bus. He jogged 1/2 of the remaining distance and walked the rest of the way. If he walked 800 feet, what was the total dista
If a restaurant sells 210 pizzas per day and wants a ratio of 3 drinks sold per pizza, how many drinks would they need to sell?
multiply. (4x⁸+7)²= -----(type terms in descending order)
what are the main causes of world war 1 ?
A square has a side of s . Another square is formed that has sides one-third the length of the original square . What is the perimeter of the new square
largest prime factor of 12
A square has a side of s . Another square is formed that has sides one-third the length of the original square . What is the perimeter of the new square
Describe how the eyes of a frog close.
what is the measure of an exterior angle of a regular quadrilateral
largest prime factor of 12