alexanomari991 alexanomari991
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

6 pounds of coffee costs $14.99what is the cost per ounce

Respuesta :

Otras preguntas

What is the sum of 2.5 and 1.9
A single tree produces about 2.6 x 10^2 lb of oxygen each year.The Amazon rainforest has about 3.9 x 10^11 trees.About how many pounds of oxygen are produced in
(1) After my interview with these four young people, I reflected on the quiet sense of "difference" I sensed with many of these Upward Bound students. (2) As a
What is the answer 5a - 3 = 8a + 6
Why might Mark Twain have written about lower-class citizens in his satires?
What is 1/4 of 2.88 what is the answer
Over the past 20 years, the major pollutants in our world have __________. a. decreased significantly b. increased significantly c. stayed at the same levels d.
Andrea dad is 57 kilograms heavier than Andrea. Andrea weighs 34 kilograms. How much does Andrea dad weigh?
How was Rome different after the Punic Wars?
1. Which sentence contains a misplaced modifier? a. With a jump and a meow, the doorbell rang, and the kitten leaped off the couch. b. What a peaceful few minu