angiepringles angiepringles
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada


1. Use the GRAPHING METHOD to
solve the following system of
equations. (4pts)
y = (x) - 4
5x +y = 2

Respuesta :

Otras preguntas

32 cans of coke cost a total of $8.96. what is the cost per can? let c represent the cost for one can of coke
If the sequence of bases in one strand of dna is attcgac, what will be the base sequence on the strand that is formed during replication?
Using the periodic table, explain the difference between hydrogen, deuterium, and tritium - i.e. hydrogen-1, hydrogen-2, and hydrogen-3. A) Allotropes vary in t
In what direction is the north american plate moving
this is the same question as last time just not blurry.
Find the product. (m - 5)2
in "go down,moses" and "swing low, sweet chariot," the s l aves experience is ----A. told in terms borrowed from the old testament tales of the Israelites capti
In the constitutions of most of the 13 original states, who had the right to vote?
is it bad to study more than one subject in one day or to split your study sessions into chucks for ex. I'll study for chem Tuesday and physics Thrusday?
Adam has dimes and quarters in his pocket. there are 28 coins in all, and they are worth $4.60 altogether.how many quarters does adam have?