633474788 633474788
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

ashely bought 6 yds of ribbon for 5.28 . what ratio is proportional to this?

A) $1.36/2 yards C)$2.64/3 yards
B) $1.92/3yards D)$3.25/4 yards
PLEASE HELP AND SHOW WORK!

Respuesta :

Otras preguntas

Which scenario describes an adolescent who should end the relationship they are in? Raye’s girlfriend says she is not ready to do anything more than hold hands.
What advantages have you got from local bodies​
pls help me with this
Which ideas are among the five themes of geography?? choose ALL answers that are correct: location direction region movement
answer uherstnij jhinetsid
You buy 70 of your favorite songs from a Web site that charges ​$0.99 for each song. What is the cost of 70 ​songs? Use mental math.
describe how the music played in rue's death scene in the hunger games helps to convey feelings/tell a story. You should refer to all the musical elements.
i need help in this qustion.each unit costs 14p.how much do 942 units costs?
how are force and mass related​
Rolling a 3 or rolling an odd number on a six sided die. Is it mutually exclusive or non-mutually exclusive? Give one reason.