skylarbuggie skylarbuggie
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Analyze and Persevere Susan bought
3 plants that cost $2.75 each. She wants
to buy 3 clay pots that cost $4.15 each.
If Susan had $20 to start, does she have
enough money to also buy the clay pots?
Explain. Bc

Respuesta :

Otras preguntas

The Cold War was a war over ideology between:
What is the sum of 3/8 and 1/16?
The primary muscle of the lower leg is a. gastrocnemius b. hamstring c. hip flexor d. soleurs
why is cell theory a theory and not a law?
While trees are not the largest level in the pyramid of numbers, they are still the base for both the pyramids of biomass and pyramids of energy. true or false
the baker sends all his bread to one store if he can pack up to 15 loaves of bread in a box for shipping what is the minimum number of boxes required to ship al
What were white Southerners who were willing to cooperate with the Republicans called?
what is an ionic bond? How is an ionic bond done?
An alpha particle is identical to a(n) _____.
When a body part is injured, it should be A. rested. B. exercised. C. stretched. D. stressed.