tb4vsxmq9s tb4vsxmq9s
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

A 7-pack of sponges costs $5.67. What is the unit price?
Help

Respuesta :

Otras preguntas

Find the value of x.
For the following rectangular prism, find the length of the diagonal connecting A to B. Round to the nearest tenth.
In what ways, if any, did Francisco Franco appeal to the people
Express as a product: [tex]1-4sin^2\alpha[/tex]
Consider Nibbles, a very specialized brand of parakeet chow. When its price is $16 per package, it sells 40,000 units. When its price rises to $20, it sells 30,
Plants use starch to store glucose, whilst animals store glycogen. Starch and glycogen stores have different properties which reflect the different ways plants
I need help with the problem below. I will give brainliest
7. If English colonists had not settled in Australia, what would have been a likely outcome for the Aborigines?
1. On her birthday, Shruti bought 2 kg sweets and distributed 1 kg 500 g among her classmates. How much sweets were left with her? ​
Translate the problem into an equation and then use your equation to answer the question. Alex could arrive on time for his appointment if he leaves now and dri