jalayahfullen507 jalayahfullen507
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Lucas is selling 4 pears for $5.45. How much will 5 pears
cost?

Respuesta :

Otras preguntas

evaluate 6 - 2(-1) + l -5 l =​
What is the awnser to -12/-4=
Healthy Foods Inc. sells 60-pound bags of grapes to the military for $15 a bag. The fixed costs of this operation are $90,000, while the variable costs of grape
Rearrange the following equation and solve for x when the hydrogen ion concentration is 0.01 M. pH=4+logx (Recall that pH=−log[H+]. Use the hints if you do not
Which organelle breaks down sugar molecules that supply energy to the cell
What is the answer to -5(-3w-8)=21 for w
Duval Inc. uses only equity capital, and it has two equally-sized divisions. Division A's cost of capital is 10.0%, Division B's cost is 14.0%, and the corporat
A man strikes one end of a thin rod with a hammer. The speed of sound in the rod is 15 times the speed of sound in air. A woman, at the other end with her ear c
Susan needs to buy apples and oranges to make fruit salad. She needs 15 fruits in all. Apples cost $3 per piece, and oranges cost $2 per piece. Let m represent
Why does ammonium nitrate (NH4NO3) dissolve readily in water even though the dissolution process is endothermic by 26.4 kJ/mol? Why does ammonium nitrate (NH4NO