wwwnarwhal wwwnarwhal
  • 10-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate

What is the unit rate class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 11-04-2017
it will cost you 97 cents per bottle. All you need to do is divide 3.88 by 4.
Answer Link

Otras preguntas

Use factoring to rewrite each expression in n equivalent from. Use the fewest number of terms possible. Show each step of your work A. 4×+8+2 B. 3×-12+6×+
Madeline uses fewer than 5 coins to pay 60. Draw coins to show one way she could pay 60
Critical analysis involves analysis of: _____. Select all that apply.
Francis Drake was the first Frenchman to sail around the world. True or False English pirates looted Portuguese vessels in the New World. True or False
Critical analysis involves analysis of: _____. Select all that apply.
Which caused the price of grain from the plains to fall?
A powerful committee of the U.S. Senate charged with finding ways to raise federal revenues is the _______ Committee. A. Budget End of exam B. Appropriations C
Who was the first foreign power to penetrate japan?
11. What was the goal of the campaign known as Freedom Summer? A. To fight segregation in schools B. To push for greater First Amendment freedoms C. To push f
One of the main questions of economics involves deciding upon the method for