anamikausman434 anamikausman434
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 3-foot roll of red ribbon costs $1.17. What is the unit price? (per foot)

Respuesta :

Otras preguntas

I need help writing a counter claim about cloning?
84. What is the area of a circle with a radius of 5 cm?OA) 5 cm³OB) 10x cm³OC) 25 cm³OD) 50% cm³
4 (8 - 10 ) = 22 lppllplpllplplplplplpl
A rectangle's measurement(s) include which of the following?A. None of theseB. Length and width onlyC. Length onlyD. Length, width, and height
Factors often cited as responsible for unsuccessful treatment programs for Hispanic Americans include
16. Describe two ways in which the entry of American forces into World War II changed the outcomof the conflict..boge
Un comerciante determina el precio de un artículo en S/. 4000 pero en la venta hizo tres descuentos sucesivos del 10%, 15% y 20% ¿cuál fue el precio final del a
letra completa de la cancion better days C4RTO porfavor ​
Research hypothesis
4. Tim asks you to assist him by counting the cash payments received today. Calculate the value of the notes and coins and enter the values on the following Cal