olivadawkins8032 olivadawkins8032
  • 11-01-2024
  • Mathematics
contestada

The cost of a pound of nails increased from $2.01 to$2.69 what is the percent of increase to the nearest whole-number percent.

Respuesta :

Otras preguntas

The diagram below shows a square inside a regular octagon. The apothem of the octagon is 13.28 units. To the nearest square unit, what is the area of the shaded
Please help with this Last question !!
bio????????? kingwood high school freshmen... if theres anyone in khs bio that would be great if I cld have help!!!
what is the distance between points (12, 4) and (12, -10) on the coordinate plane
choose the model correctly shows 2x.3x
A 16 ounce jar of peanut butter costs $1.98. What is the price per ounce, rounded to the nearest hundredths place?
How did a high enslaved population in the southern states threaten the people of the northern states?
Which city did Mohammed flee to in 612 C.E.?
is 15/15 greater than 9/15
divide use either way to record partial quotient 198÷9