djjdjdjdjdNfnd3393 djjdjdjdjdNfnd3393
  • 11-01-2024
  • Health
contestada

What is the quality of the food when purchased an important consideration?
a) Its taste and appearance
b) Its cost and packaging
c) Its origin and production date
d) Its nutritional value and safety standards

Respuesta :

Otras preguntas

Biology question, worth lots of points.
5 pounds of avacado a costs $9 what is the cost for 1 pound of avacados
If 19 out of 110 people chose volleyball how many people out of 330 would also
Helllpppppppppppppp!!!!!!
I need help with physiology, how the brain perceived visual information? Fill in the blank
Pythagorean Theorem: A rectangular park is 6 miles long and 5 miles wide. How long is a pedestrian route that runs diagonally across the park? explain/show s
Which is the better buy 18 cans of cat food for $15 or 12 cans for $9
Chantal had 1 4 pound of ham and 1 8  pound of turkey to make sandwiches. She said she had 3 8  pound of sandwich meat altogether. Is Chantel's answer reasona
Help me please and thank you
Pythagorean Theorem: A rectangular park is 6 miles long and 5 miles wide. How long is a pedestrian route that runs diagonally across the park? explain/show s