kreesey09 kreesey09
  • 12-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 12-ounce can of clam chowder costs $1.32. A 32-ounce can of clam chowder costs $3.20. Which has the lower unit price? (per ounce)

Respuesta :

Otras preguntas

John owns a thoroughbred horse named prince charming that just ran in the kentucky derby. prince charming came in last, much to john's frustration and embarrass
Three balls were measured and placed in a liquid. Based on the following data, what could be the density of the liquid?
what's equivalent to 2/3 with a denominator of 15
Which correctly lists the order of the first three steps in this procedure? Slide the saddle forward, then try lowering the saddle, and then try raising the sa
At what temperature should you maintain a refrigerator?
Name two other factors that plants often compete with each other for
Please help me!!!!!!!!!!
1-6, directions in pic
Claudia y Andrea son de España. Ellas son _____. español española españoles españolas
List five rules that must be followed while oxygen is in use