rainsclo07 rainsclo07
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

a. Mayonnaise, 16 oz. jar for 80¢ would = $ per oz. b. Mayonnaise, 12 oz. jar for 49¢ would = $ per oz c. The best buy would be ( a. or b.)

Respuesta :

Otras preguntas

A tax company charges $2.25 for the 1st mile and then 0.20 cents per mile for each mile after the first or F equals $2.25 +0.20 cents. If Wesley's tax fair w
An electric iron is used to remove wrinkles from clothing. The electric iron is made of metal. Which property of this substance is most useful for this applicat
Plz explain this problem and answer it
find two consecutive integers whose sum is 19
Is she danced a phrase or a clause
Mention the site of exchange of material between the blood and surrounding cells.
The dichotomy, Thinking vs. Feeling, reveals ________. Select the best answer choice. A.how a subject deals with information B.how a subject orients themselves
Europe is walking out of a long deep sleep time was when learning was only found in the religious orders learning has passed to secular princes and peers Thi
write the number in to other forms: 0.326
what is not a power of the united states congress?