745103 745103
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

Pizza at the school cafeteria cost $2.20 per slice. If Mr.plum wanted to buy each of his 15 students a piece of pizza, how much money does he need?

Respuesta :

Otras preguntas

Which option best completes the diagram?
Which Revolution(s) established long-lasting democratic traditions? A) The American Revolution B) The American and Glorious Revolution C) The Glorious and Fre
Find the value of x so that the line passing through (x, 10) and (-4, 8) has a slope of 2/3. Thanks yall!
Purchasing stock on credit is called?​
whats the difference between saber and conocer
Need help with this math question
Which color of visible light has the shortest wavelength?
PLEASE HELP!!!!!!! ASAP!!!!!!!! Kangaroo rats live in grasslands and do not drink water. They get water from eating seeds. Based on this, what is a limiting f
Horizontal translation of _____ A. 4 units left B. 4 units right C. 8 units left D. 8 units right Vertical translation of _____ A. 4 units up B. 4 units dow
What’s the answer?????