lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

How was the development of Delaware different from that of the other Middle Colonies
6/5 as a mixed number
How do I multiply gravity with mass in finding potential energy with the equation pe=mgh
What does the term absolute unity mean in design? Elements are randomly arranged to create variety without emphasis. Elements are subordinate to the total effe
Which of these nations has the highest population density? country population square mile China 1,343,239,923
If you were standing on the beach in South Carolina and facing east, what ocean would you be looking at? A. Arctic Ocean B. Pacific Ocean C. Atlantic Ocean D
In the childcare field, the main purpose of a Quality Rating and Improvement System (QRIS) is to Its not C it came back as incorrect. A. make it easier for par
b-1.6=(0.4) to the second power. SHOW WORK
what does orange juice symbolize in the Hunger Games
what is the smallest unit of classification?