essywangari7403 essywangari7403
  • 12-04-2024
  • Mathematics
contestada

Mary a Grade 8 student bought seven exercise books and four biros at sh. 410 while at sh. 325. Calculate the price of an exercise book and that of a biro.​

Respuesta :

Otras preguntas

2.49766 × 10^6 rewrite in standard notation
how many Valance electrons does Bismuth have? please help me. i'm doing a test
Barney went to the market and bought 2 1/2​ pounds of apples. He divided up between 3 people. How many pounds of the apples did each person get?
(giving brainiest) I will be posting every step separated
WILL GIVE BRAINLST HAVE A GOOD DAY
Write a five to ten minute play complete with theme, plot, and characters in conflict. You will need to make the following choices: Who is in the play? Where do
in 3 hours you can pack 48 cartons of books how many cartons can be packed in 8 hours ​
hdjdjdhruehrbfjfjenrnrjdnd
"A falar é que a gente se entende" significado/meaning?
2. Adam borrows $6,000 from his parents today for university fees and he promises to pay a lump sum of $6,900 in 3 years' time. Calculate the following quantiti