sweetanely11
sweetanely11 sweetanely11
  • 12-08-2018
  • Mathematics
contestada

Six bagels cost $10.50. How much does each bagel cost? Explain.

Respuesta :

villarrealjustin222 villarrealjustin222
  • 12-08-2018

Each bagel is $1.75. You can figure this out by dividing 10.50 by 6

Answer Link

Otras preguntas

Stress falls into two categories: _____ and _____.A.eustress and distressB.eustress and restressC.fight-or-flightD.peer pressure and tension
One reason to buy a home instead of rent a home is:
How has intolerance been expressed in American history ?
how did the government excercise control over the economy during world war 1?
Which sociologist is correctly paired with his view of society? A. Karl Marx: Societal relationships are based on everyone feeling like an insider B. Max
This soliloquy from William Shakespeare's play, The Tragedy of Julius Caesar is an example of __________________.
Which of the following is the BEST example of a goal Question 4 options: I will get in better shape I will exercise on a regular basis. I will run 2 miles three
What percent of 80 is 8
What two types of evidence are used to classify organisms
Simplify 5m + 8p + 3m + p