Zyi Zyi
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

if light bulbs are 4 for $2.00 , how much will 12 light bulbs cost , round to the nearest cent if necessary?

Respuesta :

Sam1116 Sam1116
  • 10-03-2016
If 4 are $2.00 , then x3 to get 12 light bulbs and 2x3=6 so it's $6.00
Answer Link

Otras preguntas

Find the equation of the line.
Which algebraic expression is equivalent to the expression below? 3/5x-7/5y
why are flamingo pink
Describe how glacier mice are complete ecosystems, even though they are tiny.
What are the vertices of PQR?
Four times a number, decreased by 2, is 8 more than the product of six and the number. Find the number.
what is Henry's constitutional argument against Hamilton plan​
Which pieces of evidence, including the autopsy, were crucial to determining your conclusion? What evidence didn’t really help you make your case?
Charlene is training for a marathon. She runs 5 kilometers per day for 5 days each week. If K stands for the total number of kilometers she runs and W stands fo
What do Cl-35 and Cl-36 have in common?