abboolal093
abboolal093 abboolal093
  • 10-03-2016
  • Mathematics
contestada

oranges are sold 5 for $12 how much will be for $84

Respuesta :

shygary
shygary shygary
  • 10-03-2016
multiply up the 3 numbers and you can get your answer
Answer Link

Otras preguntas

Poetry written in triplets rhymed aba, bcb, cdc, etc. is _____. an Italian sonnet an English sonnet carpe diem terza rima
Under feudalism, were people able to better their circumstances through hard work and good fortune?
A student is writing the conclusion to a research-based argument supporting continued funding for the space program. Which of the following would best conclude
Joe went to the hobby shop and bought 2 model sports cars for $8.95 and some paints. If he spent a total of $23.65, what was the cost of the paints?
Based on this text, what does Hamilton try to appeal to in readers?
The prism has a volume of 60 in3. What would the volume of the prism be if each dimension were tripled? (The shape is a rectangular prism, if that helps)
What is absolute value of 0.15?
In "Tiger - Tiger!" which best describes the conflict between Mowgli and the villagers when Mowgli first arrives? A. The villagers do not accept Mowgli becaus
what is the only part of a sentence that can ever be implied in English? a. subject. b. predicate. c. direct object. d. object of a preposition
What kind of small objects composes much of the universe A.Atoms B.Dark matter C.Anti-matter D.MY DREAMS E.MONSTER energy