mikepopmrpevb5x mikepopmrpevb5x
  • 11-09-2018
  • Mathematics
contestada

one package of blueberries cost 3. how many package can you buy for $9

Respuesta :

bxmbi2430
bxmbi2430 bxmbi2430
  • 11-09-2018

9 divided by 3= 6. You can buy 6 packages of blueberries for $9 dollars.

Answer Link
itsai7376p74zuj
itsai7376p74zuj itsai7376p74zuj
  • 11-09-2018
3 packages.

If one pack costs three dollars, then nine divided by three is three, thus making the final answer three.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How many grams of O2 are needed to combust 20.0 g of C3Hg?
I really need help and this answered ASAP. thank you and sorry. At the Cardinal corner Bookstore
Write a short note on the topic ,' My Brother'.​
Find the indicated probability The probability that Luis will pass his statistics test is 0.4. Find the probability that he will not pass his statistics test O
Can somebody please help me!!!!
Y>4x+1 Please i will mark you as brainlylist
What are the biological levels of organisms? (Explain each one) Biological Levels of Organisms: Cells Tissues Organs Organ Systems Organism
does anybody know the answer?
Q1. PepsiCo, Inc. is an American multinational food, snack, and beverage corporation headquartered in Harrison, New York. PepsiCo has interests in the manufactu
pls helphow did president roosevelt acquire the right to build the panama canal?