joshuafraser65 joshuafraser65
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?

Respuesta :

koolkid8c koolkid8c
  • 11-10-2018

1.40/3.5=.4

that would be your answer

Answer Link
williejaroid123
williejaroid123 williejaroid123
  • 11-10-2018

.40 cent an ounce  is your answer

Answer Link

Otras preguntas

5 •p• 3= 5• 3 •p Pls help me
which church were priests not allowed to marry in?​
events that set up the conflict in the beginning of the story are called?​
What’s C I will give brainly !!!
Who promoted The social contract
100pts free. just answer this: would you rather lose and arm or a leg? and explain why
Write 23/7 as a mixed number
Maria flipped a fair coin 300 times and found that the coin landed on heads 135 times . Find the experimental probability of a coin landing on heads .
( 16 / 9x^4 ) ^-(3/2)​
Choose one important Texas leader we discussed in this lesson. How was this Texas leader willing to take risks help others?