wanda52 wanda52
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

How do I get this answer? If 3 pieces of candy cost $2.10, how much would four pieces cost?

Respuesta :

brightdoli
brightdoli brightdoli
  • 11-10-2018
first I divided then multiplied. hope i helped
Ver imagen brightdoli
Answer Link

Otras preguntas

write any two differences between autotrophs and heterotrophs ​. subject-science
the _____tool is used to move the selected text to the right of the page ( align text right. / Align text left)​
As a result of Louisiana’s top-two voting system, voters can vote for any candidate in a primary election, no matter the party. express a preference for one or
The following question has two parts. Answer Part A first, and then Part B. Part A At the end of "Ode to the West Wind," what does the speaker ask the West Wind
is zinc an example of a element or compound?
I need a summary of why Looney tunes is a favorite childhood cartoon. ​
Is anaphase II similar to anaphase in mitosis? A. Yes B. No
In what ways could Climate Change and Human Health be related? No links pls
n What options are available in the Lookup Wizard? Check all that apply. label the field sort the records filter the records o adjust the column width O adjust
15 pointsssssssssssss