Jcmandique9457 Jcmandique9457
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you brought 20 apples for a 1.00 how much does one apple cost

Respuesta :

erber123
erber123 erber123
  • 11-10-2018
1.00/20 = $0.05

It would be 5¢ per apple.

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

We’re the American colonies justified in rebelling against British rule, explain how and why
i don’t know how to do it pls help
How would you write "what is your favorite food?" " What is your favorite color?" How old are you?' In hiragana
An airplane flying at an altitude of 30,000 feet flies up to avoid a storm. Immediately after passing the storm, the airplane returns to its original altitude.A
Jaymie wants to construct congruent angles with a compass and straightedge, while Annie wants to construct congruent segments with a compass and straightedge. D
Use an algebraic equation to find the measures of the two angles described below. Begin by letting x represent the degree measure of the​ angle's supplement. Th
write the principal of the conservative of energy​
The problem is in the attached png. Thanks! (Geometry)
Could someone help me with this I will give you brainlist
7. How could you tell what element it is if only a model (picture) was present