jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Find AB using the segment addition postulate. Show all work in setting up and solving your equation.
FACTORISE :4a^2 + a FACTORISE: FOUR A SQUARED PLUS A
Women dominated Greek society. O True False
Which of the following is not a feature of vertebrates? a.Flexible backbone. b.Breathe through lungs c.Having an endoskeleton. d.Absence of a backbone.
the side length of a square in feet is represented by z+6. find an expression for the area of a square.
Can you match these prefixes, suffixes, and word roots with their definitions? to: of neither gender or type: fat: to love: from, out of, remove: loosening, spl
It’s about 9/11 and I have to describe the picture I need help
Kaitlin is saving money to buy a game. So far she has saved $20, which is four-fifths of the total cost of the game. How much does the game cost?
1. Dinner smells (good / well). 2. Don’t work too (hard / hardly). 3. His answer sounded (correct / correctly). 4. His mother advised him to try to remain (ca
Which element has 3 Valence electrons and 4 energy levels