shelbyp2003
shelbyp2003 shelbyp2003
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

please help me on this math question

please help me on this math question class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 01-07-2019

Answer:

  $5.99

Step-by-step explanation:

Purchase amounts are rounded to the penny.

(3/4 lb)×$7.99/lb = $5.9925 ≈ $5.99

Answer Link

Otras preguntas

Which element is needed for a. Bone and teeth formation. b. Treatment of water.
Wheeler Company can produce a product that incurs the following costs per unit: direct materials, $9.90; direct labor, $23.90, and overhead, $15.90. An outside
To see colors in their truest form you should view them under
How do the organisms in different levels relate to one another ?
There are 15 straws in each pack. There are 48 straws in each box. Tricia buys p packs of straws and b boxes of straws. Write down an expression in terms of b a
Which of the following details is MOST important to the development of the MAIN idea?
solve all and i.will try to make u Brainiest (tagdi picture that I have sended so that you can see this full question)​
Watch the video ""Decoding Genes at Home."" The scientific advancements in this video offer a lot of hope for people who want to know their genetic risks for ce
How does Type 2 diabetes result in a disruption of glucose regulation?
Lock Division of Morgantown Corp. sells 80,000 units of part Z-25 to the outside market. Part Z-25 sells for $40, has a variable cost of $22, and a fixed cost p