jorgediazcx jorgediazcx
  • 12-10-2018
  • Mathematics
contestada

if 4 quarts of ice cream cost $13.16 find the cost of 7 quarts of ice cream

Respuesta :

jennyc19p3p80u
jennyc19p3p80u jennyc19p3p80u
  • 12-10-2018

I divide 4 into 13.16 which is 3.29 so then u multiply 3.29 times 7 which is 23.03

So 23.03 is ur answer
Answer Link

Otras preguntas

In Fahrenheit 451 part three who does Montag think about when he’s about to get ranned over by a beetle
Read the excerpt from "Take the Tortillas Out of Your Poetry."For me, reading has always been a path toward liberation and fulfillment. To learn to read is to s
How do I solve this?
Abigail has a computer game that responds with either go or stop when a button is pressed the probability that the response stop is not known to game players Ab
What is parallel organization in China?A. Each main office in government is controlled by a corresponding office in the Chinese Communist Party.B. Each branch o
Do it using grade 7 indices
6. In chapter four, how did Lyddie's thoughts of her family change through the summer? as she worked
_________is an example of an ambiguous loss.A. Oakley, who was about to become CEO when he died in an accidentB. Sullivan, who died in Vietnam and who is buried
David organized a project for his youth group. The youth group successfully built a new concession stand at the baseball park. What should David do next on the
What do u think is the message of the paragraph