hannasavan9697 hannasavan9697
  • 10-11-2018
  • Mathematics
contestada

A bakery offers a price of $3.60 for 4 muffins. What is the price per muffin? *

Respuesta :

xXRavenStormXx
xXRavenStormXx xXRavenStormXx
  • 10-11-2018

Since the total price is $3.60 you need to divide by 4 because $3.60 is the total price for four muffins. Your answer will be 0.90 cents each

Answer Link

Otras preguntas

When 10b =5 (√c+2) is solved for c one equation is c= (2b-2) ^2 which of the following is an equivalent to find c
NEED HELP ASAP!! What is the coefficient of y in the expression 2 ⋅ 4 + 3y? A.2 B.3 C.7 D.8
How can you tell if someone has wet gangrene?
Which expression is equivalent to [tex] -3^{-4} [/tex]
Which expression is equivalent to [tex] -3^{-4} [/tex]
Which statement describes when the plans are based on the same number of aerobic exercise sessions
41 out of 120 people chose their favourite fruit as bananas. Calculate the angle you would use for bananas on a pie chart
How much was a record player in the 1946 or cost?
How much are 1934 $100 dollar bills worth?
Over the course of two weeks, Al spent $105.00 on lunch. What was the average cost per day?