samarasellers
samarasellers samarasellers
  • 11-12-2018
  • Geography
contestada

Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4 determine the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

kaywashere202
kaywashere202 kaywashere202
  • 11-12-2018

8x = 4. x = 4/8. x = 0.5. The unit rate for juice boxes is $0.50.

Answer Link

Otras preguntas

When you read actively, you A)relate to text B)teach some one vocabulary C)must speak out loud D)do not learn as quickly
An anthropologist finds a fossil that is 4 million years old. Its pelvis suggests it walked upright. Which species could the specimen belong to? Australopithecu
Which type of figurative language is used in the following line from Martin Luther King Jr.'s letter? "I guess it is easy for those who have never felt the stin
Correct usage of ‘on’, ‘at’ and ‘in’ from a foreigner’s point of view
Determine which relation is a function. A. {(–3, 3), (–2, 3), (–1, 1), (0, 4), (0, 1)} B. {(–3, 2), (–1, 3), (–1, 2), (0, 4), (1, 1)} C. {(–3, 2), (–2, 3),
why is the answer to 6+1/5q=10 (20)
How is interest similar to sales tax and markups? How is it different?
20. Which of the following is an example of homeostasis? A human participates in vigorous activity on a hot day and eventually suffers from dehydration. A hu
how dose the axial skeleton differ from the appendicular skeleton
algebra: please answer #3 and show work