bonnieedens64 bonnieedens64
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

A 16-fl oz bottle of juice costs 2.00. What is the unit costs?

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B would be the correct answer
Answer Link

Otras preguntas

5 examples of a combustion reactions.
Evaluate the expression, using the given value of the variable. 2 – 8x + 3x when x = 5   A. –53
Is burning a chemical reaction or a physical change? Tick one box.chemical change                               physical changeAnd then, explain why you chose y
What is the stretchy storage bag in the digestive track
Find two numbers that add up to 180
5/6 - 1/6 = in simplest form
Find two numbers that add up to 180
An accurate clock shows exactly 3 pm. In how many minutes will the minute hand catch up with the hour hand?
What were the causes of WW1
multiplying polynomials find the product(5n+6)(5n-5)