ahall6083 ahall6083
  • 11-01-2019
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, 5 pints of ice cream cost $7.20. How much would 20 pints of ice cream cost?

Respuesta :

itzveahh
itzveahh itzveahh
  • 11-01-2019
36$
5 times 7.20 comes out to 36 dollars
Answer Link

Otras preguntas

rewrite 4log(3) in the form log(c)​
how do you graph y= 4x - 9
U= {1,2,3... 8,9}, B={2,4,6,8}, C ={3,4,5,6}. Find B\C​
han’s lawn mower has a 5-gallon tank for gasoline. He knows it uses 0.4 gallons per hour of mowing. He is not sure how much gasoline is already in the lawn mowe
Which type of poetry has no rules for formatting or structure
Select the choice which shows all of the diagonals in this polygon and tells how many there are. A. 3 diagonals B. 15 diagonals C. 10 diagonals D. 6 diagonals
How many of the karyotypes in the figure represent phenotypic females
What is the largest possible crowd? Attendance m: 25,000 (when rounded to the nearest thousand)
PLZZ help ZOOM IN THE SEE IT CLEAR easy math problem
0.6 as a fraction and what is 3/4 as a decimal