santaclause6 santaclause6
  • 13-01-2019
  • Mathematics
contestada

what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50

Respuesta :

reedersethanox20rc reedersethanox20rc
  • 13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4 appooshps4
  • 13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50

Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link

Otras preguntas

What type of bullet is usually used as a practice shot to rip holes in paper?
Differentiate between renewable and non-renewable resources. Give examples of both. What are the dangers in depending too much on non-renewable resources?
when is my birthdayrepublic day saraswati pujaindependence day ​
solve for this square.
Curtis threw 15 darts at a dartboard.40% of his darts hit the bulls eye. How many darts did not hit the bulls eye?
whats the answer to this ​
Please help :( Use the function f(x) to answer the questions. f(x) = −16x2 + 22x + 3 Part A: What are the x-intercepts of the graph of f(x)? Show your work. Pa
Is there anything the doctor could try to stimulate spermatogenesis? How does the absence of facial hair relate to sterility?
Carlos burns 75 calories for every 15 minutes he walks how many calories will Carlos burn if he walks for 45 minutes
Which of the following situations are equal to 50%? Select all that apply. A) 3 out of 6 B) 9 out of 18 C) 9 out of 12 D) 16 out of 32 E) 42 out of 84